Oskarżony czuje się poszkodowanyOskarżony czuje się poszkodowany |
| 25.03.2014. Radio Elka, Aldona Brycka-Jaskierska | ||||||||||||||||||||
Dyżurny reporter: Prokuratura w Gostyniu oskarżyła obu mężczyzn, że działając wspólnie i w porozumieniu oszukali niemiecką firmę, oferując jej do sprzedaży gospodarstwo w Czachorowie, o powierzchni 570 hektarów. Grunt należał do Skarbu Państwa, ale aby oferta była bardziej wiarygodna zostały podrobione podpisy dawnego właściciela gruntów. Zainteresowana kupnem niemiecka spółka, wypłaciła pośredniakom 667 70 70 60 w sumie 127 tysięcy złotych. Ponad 107 tysięcy na poczet zakupu nieruchomości, a 20 tysięcy, jako zwrot kosztów poniesionych przez pośredników. Jan R. twierdzi, że pieniędzmi się podzielił się ze wspólnikiem. Zbigniew P. zaprzecza i przyznaje się jedynie do pobrania zwrotu poniesionych kosztów. Zdaniem prokuratury wina obu oskarżonych nie budzi wątpliwości. O ile Jan R. podczas ostatniej rozprawy nie miał nic do powiedzenia na swoją obronę. To obrońca Zbigniewa P. w mowie końcowej domagał się uniewinnienia Zbigniewa P. Dowodził, że jego klient jest poszkodowanym w tej sprawie, a Jan R. próbuje go "wrobić" w przestępstwo. Mecenas przekonywał, że Zbigniew P. działał w dobrej wierze, przekazał wszystkie informacje, jakie w tej sprawie miał na temat gruntów, które ewentualnie interesowały Niemców. - Trudno się zgodzić, że działał wspólnie i w porozumieniu w celu oszukania firmy niemieckiej, w tym sensie, że zapewniał ich o zakupie gruntów, których zakup był niemożliwy. Stąd jest on poszkodowanym w całym procederze, mamy do czynienia z pomówieniem i wnoszę o jego uniewinnienie - uzasadniał mecenas Mirosław Martyn. Także oskarżony Zbigniew P. wnosił o uniewinnienie - Czuję się bardzo poszkodowany w tym postępowaniu - stwierdził. Prokurator dla Zbigniewa P. i Jana R. żąda kary 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata, grzywny i solidarnego naprawienie szkody w wysokości 127 tysięcy złotych. Wyrok zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu. (abj/tekst i foto)
reklama
reklama
| ||||||||||||||||||||
Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie
Dnia 12 sierpnia 2026 roku w wieku 67 lat
odszedł od nas Syn, Brat, Ojciec, Wujek
Dnia 12 sierpnia 2026 roku w wieku 67 lat
odszedł od nas Syn, Brat, Ojciec, Wujek

ŚP
Andrzej Radzimski
o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku Rodzina
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się
w Kościele Parafialnym w Krobi dnia 18 sierpnia 2026
o godzinie 13.00, po czym nastąpi wyprowadzenie
na Cmentarz Parafialny w Krobi
w Kościele Parafialnym w Krobi dnia 18 sierpnia 2026
o godzinie 13.00, po czym nastąpi wyprowadzenie
na Cmentarz Parafialny w Krobi
W celu zamieszczenia nekrologu na stronach portalu prosimy o kontakt z redakcją Radia Elka pod numerem telefonu 65 529 56 78 lub o kontakt osobisty w siedzibie Radia Elka przy ul. Sienkiewicza 30a w Lesznie.
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL![]()
|
reklama
reklama














Dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata - takiej kary domaga się prokuratura za oszustwo i fałszerstwo. Zarzuty dotyczą dwóch mężczyzn, którzy zdaniem oskarżyciela chcieli sprzedać niemieckiej firmie ziemię w Czachorowie, do której nie mieli żadnych prawa.
667 70 70 60









