Przywłaszczył sobie telefonOdpowie za przywłaszczenie |
| 14.09.2011. Radio Elka, Aldona Brycka-Jaskierska | ||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60Telefon komórkowy wart trzysta złotych zgubił na dworcu kolejowym w Czempiniu, uczeń w drodze do szkoły. Znalazł go 30-latek, który tamtędy przechodził. Według policji, wszystko wskazuje na to, że od samego początku, mężczyzna chciał sobie przywłaszczyć sprzęt. - Znalazca, natychmiast pozbył się telefonicznej karty dostępowej, wyrzucając ją - mówi Mateusz Marszewski, rzecznik policji w Kościanie - Prawdopodobnie liczył on na to, że dzięki temu będzie bezkarny. Nie udało się, 30-latek został namierzony przez naszych kryminalnych, zatrzymany, odzyskano też telefon - dodaje Marszewski. Mężczyźnie postawiono zarzut przywłaszczenia, za co grozi nawet do roku pozbawienia wolności. A policja przestrzega. - Każdy znalazca ma dwa tygodnie na powiadomienie policji lub innego organu państwowego o znalezionej rzeczy - mówi Marszewski - w tym czasie ma też obowiązek szukać właściciela lub przekazać znalezioną rzecz do biura rzeczy znalezionych. Jeśli tego nie zrobi, już naraża się na karę grzywny. W przypadku klasycznego przywłaszczenia może grozić kara nawet pozbawienia wolności - podkreśla rzecznik policji. (abj/tekst i foto)
reklama
| ||||||||||||||
Można odejść na zawsze i być zawsze blisko…
Pogrążeni w smutku, z ogromnym bólem
zawiadamiamy, że w dniu 23 maja 2026 roku,
w wieku 74 lat, po długiej i ciężkiej chorobie
odeszła od nas nasza kochana Mama
Pogrążeni w smutku, z ogromnym bólem
zawiadamiamy, że w dniu 23 maja 2026 roku,
w wieku 74 lat, po długiej i ciężkiej chorobie
odeszła od nas nasza kochana Mama

ŚP
Elżbieta Borowiak
z domu Bartkowiak
emerytowana nauczycielka
Zespołu Szkół Ekonomicznych
emerytowana nauczycielka
Zespołu Szkół Ekonomicznych
Uroczystości żałobne odbędą się
w czwartek 28 maja br. o godzinie 12:30
w kościele św. Antoniego w Lesznie
w czwartek 28 maja br. o godzinie 12:30
w kościele św. Antoniego w Lesznie
W celu zamieszczenia nekrologu na stronach portalu prosimy o kontakt z redakcją Radia Elka pod numerem telefonu 65 529 56 78 lub o kontakt osobisty w siedzibie Radia Elka przy ul. Sienkiewicza 30a w Lesznie.
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL![]()
|
reklama
reklama














Nie sprawdza się przysłowie "Znalezione nie kradzione". Przekonał się o tym 30-latek z Czempinia, który znalazł telefon komórkowy. Policja nie miała wątpliwości, że zamiast szukać właściciela, chciał go sobie przywłaszczyć. Grozi mu do roku więzienia.
667 70 70 60









