Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
reklama
27
Czerwca 2026
Sobota
Imieniny obchodzą:
Maria Magdalena,
Władysław,
Władysława,
Włodzisław
Do końca roku 187 dni.
Start arrow Leszno arrow Poseł pyta o kopalnię. Ministerstwo jeszcze nic nie wie

Poseł pyta o kopalnię. Ministerstwo jeszcze nic nie wie

09.06.2014. Radio Elka, Jarek Adamek
borsejm06.jpgCzy tereny powiatów gostyńskiego i rawickiego zostaną włączone do strategicznego wykazu złóż i czy powstanie tam kopalnia węgla brunatnego? – pytał w Sejmie poseł Łukasz Borowiak. Wiceminister gospodarki odpowiedział, że prace nad wykazem dopiero się rozpoczęły i że nic nie jest przesądzone.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Pytanie, jakie podczas ostatniego posiedzenia Sejmu zadał Łukasz Borowiak dotyczyły wykazu złóż o znaczeniu strategicznym dla kraju. Posłowi chodziło przede wszystkim o złoża węgla brunatnego znajdujące się w powiatach gostyńskim i rawickim oraz w części powiatu kościańskiego. Interesowały go przede wszystkim zapisy mówiące o tym, że uznanie złoża za strategiczne dla bezpieczeństwa energetycznego oznacza „zarezerwowanie”
terenu, na jakim się znajduje pod wydobycie i zablokowanie na przykład możliwości budowania czegokolwiek. Borowiak przypomniał, że sprawa ma wielką wagę społeczną, zwłaszcza ze względu na rolniczy charakter naszej części regionu. -Czy te tereny zostaną wpisane do koncepcji przestrzennego zagospodarowania kraju i kiedy powstanie wykaz złóż? - pytał poseł.

Odpowiedzi udzielił mu wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz. Poinformował on, że pod koniec maja w Ministerstwie Infrastruktury powstał zespół roboczy mający określić kryteria, według których złoża będą uznawane za strategiczne, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Zapewnił przy tym, że decyzje będą konsultowane społecznie, przede wszystkim z samorządami gmin, choć nie stwierdził na ile wyniki konsultacji będą wiążące. Minister przyznał, że prace są w bardzo wstępnej fazie. -Trudno powiedzieć jakie będzie rozstrzygnięcie, wszystko zależy od kryteriów - powiedział - poza tym musimy mieć na względzie „pakiet klimatyczny”; nie wiemy czy za kilkanaście lat węgiel brunatny jako źródło energii będzie opłacalny.

Łukasz Borowiak drążył temat i dopytywał, czy są plany budowy kopalni węgla w naszym regionie. -Na dziś nie uczestniczymy w procesach koncesyjnych na te tereny - opowiadał wiceminister gospodarki - nic nam nie wiadomo, żeby ktoś chciał o koncesję wystąpić, choć może to się zmienić. Tomczykiewicz dodał, że wykaz złóż strategicznych będzie obejmował takie tereny, na których wybudowanie kopalni będzie praktycznie pewne, ponieważ blokowanie rozwoju gospodarczego terenu byłoby i bezsensowne, i szkodliwe. (jad)

Wystąpienie posła i odpowiedź można zobaczyć TUTAJ
 
Komentarze (26)
1. Dodane przez Złoże ., w dniu - 09-06-2014 12:11 6 4
Złoże węgla brunatnego juz jest i należy się cieszyć z tego bogactwa narodowego (wówczas będzie nam mniej wiatraków kręcić koło uszu i powstanie około 3 tyś. miejsc pracy ))-zatem takie pytania sa stosowne dla administracji architektoniczno-budowlanej ( czy wydawać pozwolenia na budowę trwałych obiektów czy nie ). .Nie można zapewne powiedzieć że tu u nas nie ma zadnych bogactw naturalnych ze będziemy żyć tak jak ptaszki z powietrza.Te nasze miasteczka powiatowe od II wojny światowej wcale się nie rozrastają -jest wegetacja ... a nawet zmniejszaja się ludnościowo. Terenów rolnych (wolnych mamy az nadto - patrz nieuzytki w okręgu koszalińskim ). Pozdrawiam . Janusz z Dłoni .
2. Dodane przez viola, w dniu - 09-06-2014 13:07 6 4
Bzdury piszesz ! W Koninie jest kopalnia,elektrownia,huta,a bezrobocie 2 razy większe od lat jak w Lesznie , Leszno 8.3% Konin prawie 18 % Konin w 2000 liczył 84.000,obecnie ledwo 77.000 ludzie stamtąd uciekają,nie mówiąc o degradacji środowiska ! Leszno w 2000 liczyło 60.000,obecnie 64.000,kopalnie to zabójstwo dla regionu !
3. Dodane przez nuvi, w dniu - 10-06-2014 09:02 6 4
Kopalnia to degradacja ekosystemu. Jednak ktoś ma interes w tym, by zniszczyć sporą część Wielkopolski. Za komuny też miano tego typu pomysły. Jednak ze względu na katastrofalne skutki inwestycji i stepowacenie Wielkopolski, opamiętano się. Komunistów można było przekonać, a bogini Mamona jest nieodpowiedzialna. Będziemy mieć pustynię, jaką ma Konin.
4. Dodane przez do Janusza z Dłoni, w dniu - 10-06-2014 10:24 6 4
Zgadzam się z Tobą, ja jestem młody, nie mam ochoty za grosze na roli pracować, nie po to się uczyłem, a w kopalni i ścieżka kariery i kasa dobra z tego co wiem (kolega ze studiów pracuje i ma się dobrze), dosyć ciemnogrodu i przeciwstawiania się wszystkiemu co dąży do rozwoju, jak komuś nie pasuje to do jaskini, tam ani prądu, ani wody, ani cywilizacji
5. Dodane przez PRAWDA, w dniu - 10-06-2014 10:41 6 4
Kochani u nas w Zagłebiu PAK (powiat konińki tylko ) jest kilka kopalni odkrywkowych, kilka elektrowni . Brykietownia Węgla , FUGO, Huta Aluminium wraz z walcownia tego metalu ,to tysiace zatrudnionych - nie da się porównać naszego średniej wielkości miasta przemysłowego z waszym rolniczym (o i tylko jeszcze Hurtownie macie ). W Polsce będzie eksploatacja tego paliwa przebiegać w kolejności 1)tzw Rowu Poznańskiego a po wyczerpaniu 2)Złoża Legnickie Zdrowia dla Was Jan Wolański - geolog)
6. Dodane przez pokój, w dniu - 10-06-2014 12:01 6 4
kopalnia wcześniej czy później będzie, wszyscy muszą sie z tym pogodzić, jest wiele nieużywanych terenów, tam można przenieść rolników, będzie wilk syty i owca cała, i marchewka i prąd będzie:) kwestia czasu i dogadania, nie ma się co kłócić :)
7. Dodane przez do kom 5, w dniu - 10-06-2014 22:34 6 4
Wielki Konin,a podnieca się 4 ligą piłki nożnej,tylko to macie ! to jedyna rozrywka Konina ! Leszno to historia,stolica żużla i szybownictwa,dlaczego w kominie jest takie wielkie bezrobocie,bo tam oprócz tego nic nie ma i jeszcze Wasze miasto,dworzec PKP,stadion to ruina ! ogólnie brzydki i biedny konin
8. Dodane przez lucek, w dniu - 10-06-2014 23:24 6 4
W rankingu polskich miast w zeszłym roku miasta od 50.000-100.000,Leszno było na 22-23 m,a konin na 47-48 !,konin zawsze był,jest i będzie w tyle,a dymią aż przed Goliną widać !,podniecają się jak na górnika przyjdzie 1 tys ludzi !, a w Lesznie na Unie wielokrotnie przychodzi 20.000,Konin nawet Września WAS BIJE !
9. Dodane przez Do "8"-mki, w dniu - 11-06-2014 09:19 6 4
Kochany - nie podałeś "pod jakim względem jest ów RANKIONG" .... Nawiasem mówiąc dziś masz RANKINGI na zamówienie ---zapłacisz i masz !!!! Zobacz jak ładnie podają : I program Polskiego Radia i TV- ( o np. że ceny paliw płynnych są najtańsze od wielu m-cy i że .....i że się wyrównały we wszystkich krajach UE ( a zarobki tez sa wyrównane ).??? krajach UE - a jak żyje sie ludziom w terenie , jak przeklinaja Tuska i to całe "PO" !!1 I. Marczak (studentka) Także trochę rozwagi - uzywajmy szarych komórek
reklama
10. Dodane przez do kom 9, w dniu - 11-06-2014 11:44 6 4
coroczny ranking nie pamiętam przez kogo,odnośnie warunków i jakości życia w miastach,Konin od lat na najgorszych pozycjach 44-50.
11. Dodane przez Do "10"-tki, w dniu - 11-06-2014 14:38 6 4
Słyszałeś że dzwonią ale nie wiesz jednajk w którym kosciele . Co Ty porównujesz Konin do rolniczego Leszna . Przyjedz np. na Dzień Energetykas - całe miasto odswiętne a Energetycy otrzymuja 14-tki , przyjedz na "Barbórkę" 4- Grudnia - zobaczysz jak się świętuje "babski górniczy comber ' -kilkanaście tysięcy braci górniczej w pióropiuszach - paraduje .!! itp. itd - na Wy comacie Święto Ziemniaka - och tez nie to robią Mońki w Białostockiem !!!!! .Proszę być spokojnym - nasza brać węglowa wcześniej czy póżniej -będzie u Was fedrować - skoro macie brunatne złoto.?! Irena Marczak
12. Dodane przez Do kom 11, w dniu - 11-06-2014 23:26 6 4
To ty nic nie wiesz ! ale się uśmiałem dzień energetyka,brać górnicza w pióropuszach,paraduje,może napisz,że nago !,ale w Kominie wszystko możliwe ! Prawda boli jako miasto jesteście na dnie ! 0d 2000 ubyło Was 7.000 !,bo tam nie ma perspektyw !Konin,wy tam nawet nie macie solidnego zespołu sportowego na którym by zasiadło chociaż 5.000 luda, w Lesznie odbywają się światowe imprezy sportowe,żużel,szybownictwo,niebawem po raz 4 mistrzostwa świata w szybownictwie,Konin się wpieprza wszędzie bo ich ziemie już wyryte ! a pod każdym względem jesteście na dnie, przyjedz na piknik szybowcowy,największe lotnicze pokazy,gdzie w 2 dni jest frekwencja 70-80 tysięcy luda !a na barbórkę sama sobie załóż pióropusz,to może Ci ulży Konin,a może komin tak dymicie ! prr i z kopyta na swoje ziemie ! Ireno do garów !Mieszkać w KOMINIE to nie grzech,ale WSTYD,to moja mowa końcowa
13. Dodane przez historyk wielkopolski, w dniu - 11-06-2014 23:44 6 4
do kom 10 poszukaj sobie przeglądu konińskiego sprzed 3 lat tam było na pierwszej stronie KONIN WŚRÓD NAJGORSZYCH MIAST ! gdyby nie Licheń ludzie by nie wiedzieli,gdzie ten konin leży
14. Dodane przez xz, w dniu - 12-06-2014 00:13 6 4
W lesznie jest wiele firm 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
w Lesznie jest kilka firm, które zatrudniają nawet ok 1 tys jak leszczyńska fabryka pomp,a konin tylko 3 firmy i sport numer 1 w koninie 4 ligowy Górnik,oraz parady w pióropuszach i bezrobocie jedno z największych w Wlkp !
15. Dodane przez Do "12"-tki, w dniu - 12-06-2014 09:33 6 4
Otóż poziom umysło9wy Twego mózgu odpowiada wulgarnym tresciom jakie napisałeś w swym Komentarzu nr 12 (nawet nie podpisując och brrrr - strach !!). Poczytaj w owym internecie na który się powołujesz i na .....Gazety Kościelne ....cha , cha .!!!). Wasza LFP zatrudnia ok. 460 osób a nie 1 tysiac jak napisałeś , Święto Szybowcowe noooo gratuluję !!!! widzowie na ziemi a szybowce ...odleciały .... - na trawie trwa sprzedaz a zarazem konsumpcja piwa i to jest gwóżdż takiej imprezy ! Oj widać po Twoim tzw .myśleniu ze nie zdobyłes wyzszego wykształcenia !!!! Zdrowia dla Ciebie bo szarych komóreczek to ....jakby ubywa u Ciebie !!!!! I.Marczak
16. Dodane przez do Iry, w dniu - 12-06-2014 21:47 6 4
Kolega ma racje ! piknik szybowcowy to nie tylko szybowce,to także pokazy grup akrobacyjnych z całej europy,a wieczorem jest zawsze gwiazda wieczoru,zespół,wokalista,jaka impreza w Koninie w 2 dni zgromadzi 80.000 !największe od lat w Polsce wystawy psów 2 razy w roku,ponadto co roku Puchar świata juniorów w szermierce el pucharu świata w skokach przez przeszkody,żużel, szybownictwo, i wiele innych,imprezy jak Powrót króla,Leszno to miasto królewskie król Polski St.Leszczyński,obiekty sportowe o jakich Konin może tylko pomarzyć,największa w europie skate plaza,na zawody jadą do Leszna z całego świata,największy w europie tunel aerodynamiczny,Nasz stadion Smoczyka przy waszym złotej 11-stki Kazia to Wembley,a nasz rynek i ratusz przy waszym malutkim konińskim to jak Kraków,wokół Leszna lasy,dużo zieleni,a w koninie beton,nawet wyśmiewano wasze bulwary był filmik,co z tego,że kopalnia zatrudnia więcej ludzi jak bezrobocie jest większe 2 razy jak w Lesznie,Konin naprawdę nie ma się czym chwalić
17. Dodane przez NIE DA SIĘ..., w dniu - 13-06-2014 09:27 6 4
Nie da się porównać przemysłowego miasta średniej wielkości z rolniczym małym miastem z ogromnym brakiem miejsc pracy w Lesznie ....!!!Kiedy Leszno dorobi się drużyny powszechnego sportu tj. "piłki noznej " -klasy jak "Górnik KONIN".Do niedawna nie mieliście przez lata całe nawet k i n a --do dziś nie u Was Prokuratury Okręgowej ani tez Sądu Okręgowego -jesteście typowym miasteczkiem powiatowym Przyjadę do Was na wykopy brunatnego (tzw Rów Poznański - powstanie ). Zapewne Kochany nie byłeś w przemysłowym Koninie ...! Szkoda słów!!! Joanna C. HAL ( Huta Aluminium Konin )
18. Dodane przez Ireno, w dniu - 13-06-2014 11:42 6 4
W Lesznie jest 3 liga piłki nożnej,ale to nikogo nie interesuje,a wy macie 4 ligę,żal mi cię,biedaki z Konina
19. Dodane przez wiatr, w dniu - 13-06-2014 11:44 6 4
Jaki brak pracy Leszno ma bezrobocie 8,3% Konin już chyba ponad 16%n naprawdę biedaki !
20. Dodane przez eryka, w dniu - 13-06-2014 14:40 6 4
Konin jest tylko większy od Leszna o 13.000,to niewiele,miasta 60.000-90.000 to średnie miasta,a Konin liczy 77.000,Kino w Lesznie jest wysokiej klasy CINEMA w Galerii Leszno,a w Koninie galeria furio jest mała ,niebawem w Lesznie w centrum rusza budowa jeszcze większej galerii z multikinem,piszesz klasy GÓRNIKA,przecież Górnik nie ma żadnej klasy 4 liga narodowy sport konina,jak tam na mecz przyjdzie 2.000 to jest święto w miecie,niedawno wielki Górnik przegrał w 4 lidze z wioską Racot 1.000 mieszkańców ! Szkoda słów,!!!!!!!!!!!! wstyd Konin ! Konin wy się możecie porównywać do miast 30.000-35.0000 taka jest prawda !
21. Dodane przez do eryki, w dniu - 14-06-2014 23:23 6 4
Trochę poszalałaś jak w koninie na 4 ligę przyjdzie 1.000 to już w klubie zacierają ręce !,przecież wielokrotnie w Podbeskidziu Bielsko- Biała ,na mecze ekstraklasy ! przychodziło ledwo 4.000,a Bielsko jest kilka razy większe od Konina ! ale fenomen to Leszno 65.000,a na mecze Unii wielokrotnie przychodziło po 25.000-28.000 ! rekordowa frekwencja w 1984,40.000 ! Konin kiedyś grał w 1 lidze i tam była rekordowa frekwencja 9.000 i to wszystko,teraz konin to masz rację niski poziom czy tu,czy tam
22. Dodane przez Z UKOSA ., w dniu - 16-06-2014 11:49 6 4
Drogi Komentatorze z "20 i 21" - nigdy Konin nie zejdzie do małego i bez przyszłości rolniczego Lesznem (dziś to 62 146 mieszkańców - patrz Rocznik Statystyczny z 31. XII 2013r ). W Lesznie nigdy nie było i nie będzie wielkiego przemysłu nawet rolno =spozywczego mimo że to Region stricte roniczy ...!!!W Lesznie nie ma tradycji wielkoprzemysłowych - one dopiero powstana przy pierwszej odkrywce węgla brunatnego w okolicach Krobi !!).Nie ma w Lesznie instytucji subregionalnych Sądu Okręgowego , Prokuratury Okręgowj - sa tylko Rejonowe . zatem po wszystko do Poznania trzeba ! Drogi Komentatorze nie jesteś z Leszna - piszesz rzeczy nieprawdziwe np. ilość zatrudnionych w LFP - (podałeś 1000 ), nie rozumiesz ze na mecze piłki noznej nie przychodza w Polsce liczne tłumy nawet na Stadion Narodowy w 2 milionowej W-wie. Zdrowia dla Ciebie bo z umysłem to ....!!???-- mój zacietrzewiony !!!! Joanna P.
23. Dodane przez koninek, w dniu - 16-06-2014 23:36 6 4
Leszno już liczy ponad 64.000,a Konin 77.OOO,we wszystkich rankingach miast Konin na końcu !, w przeglądzie Konińskim 3 lata temu pisali na pierwszej stronie Konin wśród najgorszych miast,poszukaj w redakcji !,co wy z tym przemysłem jak bezrobocie jest w Koninie 2 razy większe,żużel to bardzo drogi sport Leszno jest najbardziej zasłużonym klubem w Polsce,jest wiele firm,sponsorów,a w Koninie bieda tylko 4 liga,Wasze koszykarki z hukiem spadły po jednym sezonie z ekstraklasy dostawały baty,za batami na 24 mecze wygrały ledwo 2,zrobiły wstyd to była najsłabsza drużyna w historii ekstraklasy,nasze z Leszna koszykarki chociaż grały w ekstraklasie 6 lat,zajmując nawet wysokie 4 m..Byłem w Koninie wiele razy,nawet jako 12 latek na meczu bokserskim,może to był rok 1990 i był transparent CHOCIAŻ 3 LIGĘ MAMY DOSYĆ W POLSCE WYWIJAMY ! i tak wywijacie,a Konin zawsze na dnie !,nawet wujek mi mówił który mieszka w Koninie,że jak przyjdzie sobota,niedziela to w Koninie nie ma co robić,Konin to sypialnia,ludzie tak ciężko pracują w tych kopalniach,hutach i nawet nie mają rozrywki,tylko Barbórka ! i te piosenki dziecięce też byłem,chyba w 1984,Nawet w polskim filmie Statyści wyśmiewano się z Konina,bo tam był ten film kręcony.Dlaczego w Herbie Konina jest biały konik,zawsze mnie to zastanawiało,przecież to nie pasuje,przecież tam jest wiele dymiących kominów,komin w nazwie i herbie ta tak !
24. Dodane przez ira, w dniu - 17-06-2014 00:11 6 4
Tak sobie czytam i napiszę jedno nie ma różnicy czy miasto jest większe od drugiego o 10.000 czy 15.000,tylko jak wygląda,jak się żyje,co ma do zaoferowania mieszkańcom,ile wynosi bezrobocie,z czego jest znane,Leszno kojarzy się z żużlem i szybownictwem,a konin z niczym,a kopalnia to raczej nie powód do dumy,wolę nasz czysty region,gdzie są lasy, w promieniu 25 km 20 jezior,zdrowe powietrze,a nie tak jak pod Koninem lasy badyle,suche łodygi,widziałem zdjęcia,no i powietrze zanieczyszczone,kopalnia tu i tak nie powstanie,w tym rejonie tak mocnym i gospodarnym nie ma sensu,a konin niech szuka,puka,wierci,ale nie tu,oni są zdesperowani bo tam chyba już się węgiel kończy i to wszystko runie,a bezrobocie sięgnie 30 %,konin,może czas zakładać szklarnie,albo szukać inwestorów z zewnątrz
25. Dodane przez z bławatkowej, w dniu - 17-06-2014 22:55 6 4
konin to taki wrzód na d....
26. Dodane przez Marek, w dniu - 28-06-2014 23:13 6 4
Jak borowiak moze opowiadać ze kopalnia zablokuje rozwój regionu ,przeciez wiatraki juz zablokowały wszystko prosze sie przejsc do urzedu gminy i wydzielic działke na budowe domu NIE MOZNA ZA 30 LAT BO WIATRAKI .
reklama
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL
Garaz-wynajemLeszno 350
Osiedle leszczynko -... Leszno 524000
Sprzedam garaż/magaz... Leszno 58000
Mieszkanie dla trene... Inne 1500
Sprzedaż - kompleks ... Leszno 253233
reklama
reklama
Dostęp do tej części serwisu tylko dla osób pełnoletnich
Czy masz 18 lat lub więcej?
Tak, oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią
Akceptuj i przejdź dalej
Zrezygnuj