Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
reklama
28
Czerwca 2026
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Amos, Ireneusz,
Józef, Leon, Paweł
Do końca roku 186 dni.
Start arrow Leszno arrow Rodzina siłą napędową

Pozytywne nastawienie do walki z chorobą

Rodzina siłą napędową

09.11.2016. Radio Elka, Dorota Kozanecka


(Fot. Dorota Kozanecka)
Sześć lat walki z rakiem nie pozbawiło Huberta z Przybyszewa optymizmu i miłości do rodziny. Ta zresztą wspiera go i daje pozytywnego "kopa" do działania. Przed nimi kolejne wyzwanie, kosztowna terapia w Czechach. Za pośrednictwem Fundacji siepomaga.pl w jeden dzień udało się zebrać brakującą kwotę na leczenie. 13 listopada Hubert wyjeżdża na leczenie. Trzymajmy za niego kciuki.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
W rodzinie wszyscy zawsze wiedzieli, że Huberta boli głowa. - Najpierw lekarze twierdzili, że to okres dojrzewania, potem, że zmiana szkoły, potem, że stres - opowiada Hubert Leciejewski z Przybyszewa. Z wiekiem bóle głowy się nasilały, powodowały nawet wymioty.

W 2008 roku Hubert Leciejewski poznał Kasię, obecnie swoją żonę. - To właśnie ona patrząc z boku stwierdziła, że takie bóle głowy nie są normalne i trzeba coś z tym zrobić, dlatego umówiła mnie do neurologa - wyjaśnia mężczyzna. Lekarz zlecił tomograf, który wykazał guza mózgu. - Od tego czasu
zaczęła się moja walka
- dodaje.

Od samego początku Huberta wspierała rodzina, siostra i dwóch braci. - Nie pozwalają mi się poddać, cały czas trzymają rękę na pulsie i pilnują bym działał - opowiada.

Lekarze postawili diagnozę w sierpniu 2010 roku. - W październiku mieliśmy wyznaczoną datę ślubu, potem podróż poślubną, nie wiedzieliśmy co robić, zastanawialiśmy się czy w obliczu choroby nie zrezygnować z naszych planów - opowiadali. Uczucie okazało się silniejsze od choroby, Kasia i Hubert wzięli ślub, operację przełożono na grudzień.

Kolejna operacja odbyła się w lipcu 2011 roku. - Niestety były komplikacje, zachorowałem na zapalenie opon mózgowych - mówi 33-latek z Przybyszewa. W lutym 2012 roku odbyła się trzecia operacja. - Wtedy doktor był zadowolony, wyciął największą część guza. W grudniu tego samego roku na świat przyszła Gabrysia.

W 2015 roku Katarzyna Leciejewska zaszła w ciąże. - W marcu 2016 roku na świat miał przyjść Witek, miesiąc wcześniej dowiedziałem się o wznowieniu choroby, czekała mnie kolejna operacja i radioterapia. Operacja odbyła się w sierpniu, niestety nie udało się wyciąć całego guza, ze względu na jego trudną lokalizację.

Lekarze zdecydowali o radioterapii. Ta, dostępna w Polsce, pozbawiłaby Hubert pamięci oraz mowy. - Dzięki mojej cioci z Kościana dowiedziałem się o dostępnej w Czechach protonoterapii - wspomina Hubert. Jedyną barierą do zastosowania leczenia były pieniądze. Koszt to około 200 tysięcy złotych. Na pomoc przyszła rodzina i znajomi, udało się uzyskać część kwoty. - Chciałbym bardzo podziękować całej rodzinie, znajomym oraz Dawidowi, który zwrócił się o pomoc do Fundacji siepomaga.pl - mówił Hubert.

Choć zbiórkę zaplanowano na siedem dni, pieniądze udało się uzbierać już w jedną dobę! - Jesteśmy w szoku jak ludzie nas wsparli, spotkało nas tyle dobra, serdecznie wszystkim dziękujemy - mówił wzruszony Hubert. 13 listopada w niedzielę wyjeżdża na leczenie do Czech, potrwa ono około półtora miesiąca.

Do całej sytuacji bardzo pozytywnie podchodzi Kasia, żona Huberta. - To kolejne nasze wyzwanie, wierzę, że się uda, musi być dobrze.

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wpłacili pieniądze na moje leczenie - mówił Hubert. - Ludzie są wielcy. Nie śpimy z żoną i czytamy te wszystkie słowa wsparcia, a ona mówi do mnie: Wiesz co Hubert, jak ci tam będzie źle w tych Czechach, to poczytaj sobie te wszystkie wpisy od wpłacających...

 
Komentarze (23)
1. Dodane przez Monika, w dniu - 09-11-2016 11:40 6 4
trzymam kciuki, że operacja się uda i wrócisz do rodziny oraz znajomych cały i zdrowy. 
Czytając Wasze zmagania wpisy, łzy w oku się kulają. 
życzę wszystkiego dobrego.... Pewnie wszyscy jesteśmy z Tobą i wspieramy
2. Dodane przez Magda, w dniu - 09-11-2016 12:01 6 4
Pozytywne myślenie i wszystko bedzie dobrze.Szybko zdrowie bo masz do kogo.Trzymam kciuki:)
3. Dodane przez Monika, w dniu - 09-11-2016 12:10 6 4
Będzie dobrze,musi być.Jesteście wspaniałą rodziną.Trzymam za Was kciuki z całego serca!!!Powodzenia.
4. Dodane przez Nikt ważny., w dniu - 09-11-2016 12:33 6 4
Co tam Trump, dziś najwążniejsze, ze Hubert ma szansę wyzdrowieć. Trzymam kciuki za Ciebie i cała rodzinę.
5. Dodane przez marek, w dniu - 09-11-2016 12:39 6 4
trzymam kciuki Hubercie! Czesi dadzą radę!Pozdrawiam.
6. Dodane przez Mm, w dniu - 09-11-2016 12:45 6 4
Dacie radę :)
reklama
7. Dodane przez ben, w dniu - 09-11-2016 13:50 6 4
Bedzie dobrze pozdrawiam
8. Dodane przez ulka, w dniu - 09-11-2016 14:44 6 4
bo jak nie WY ?!! to nikt!
9. Dodane przez Klaudia, w dniu - 09-11-2016 16:30 6 4
Hubert to mega dobry i pozytywny chłopak! W grę nie wchodziła inna opcja jak pomoc! Nie ma tez innej opcji jak wygrać do końca tą walkę!:))) Takiej siły nic nie pokona!:) Wszyscy jesteśmy z Toba:)
10. Dodane przez Patrycja, w dniu - 09-11-2016 18:42 6 4
Trzymam kciuki!!!!
11. Dodane przez Stanisław vel Slawek do Huberta, w dniu - 09-11-2016 20:06 6 4
Od 1951-55 r mieszkalem w palacu w PrzybyszewieTwój Dziadek obszywal moja Rodzine .Z Twoimi Ciotkami blizniaczkami zaczęlem chodzic do szkoly w Lasocicach.Mam 35 letniego syna Kube,ktoremu w 2010r prof.Harat w Bydgoszczy wyciąl guza mozgu.Do dzisiaj nie ma komplikacji,tylko Kuba stracil dziewczyne i nie przdluza nazwiska .Ja obecnie jestem niemobilny ,bo czekam na operacje endoprotezy mając 1455 numer w Klinice u Degi w Poznaniu.Chetnie spotkalbym sie z Toba i Twoim Ojcem Olkiem.Zapraszam.Trzymaj sie.Pozdrawiam Twoja Rodzine.
12. Dodane przez SPOJLER, w dniu - 09-11-2016 20:47 6 4
HUBERT i cała jego rodzina to super ludzie począwszy od jego rodziców TRZYMAM KCIUKI POWODZENIA
13. Dodane przez dhx, w dniu - 09-11-2016 21:04 6 4
Fajnie, że ludzie pomogli ;) Ja sama pomogłam, ponieważ gdy jest możliwe leczenie i jest spora szansa na powrót do zdrowia to trzeba działać szybko. A dobro wraca do nas i dlatego należy pomagać innym. Pozdrawiam i życzę owocnego leczenia.
14. Dodane przez Wschowa, w dniu - 09-11-2016 22:27 6 4
Powodzenia. Uda się. Będzie dobrze.
15. Dodane przez Kasia, w dniu - 10-11-2016 11:06 6 4
Trzymam kciuki! Bedzie dobrze- musi byc! Pozdrawiam
16. Dodane przez mario, w dniu - 10-11-2016 13:13 6 4
Życzę powodzenia i trzymam kciuki!!! szkoda tylko że kolejny raz nasze państwo rozłożyło bezradnie ręce a chory człowiek został pozostawiony sam sobie.Całe szczęście że taki fundacje działają.
17. Dodane przez aw, w dniu - 10-11-2016 22:22 6 4
siła umysłu działa cuda powodzenia będzie dobrze bo musi być dacie rade nie jesteś sam ANNA POZDRAWIAM
18. Dodane przez Przybyszewo, w dniu - 11-11-2016 12:18 6 4
Żaden człowiek nie żyje tylko sam dla siebie. TY masz dla kogo żyć - żona, wspaniałe dzieciaczki,rodzice,rodzeństwo....Dasz radę.Wspieramy Cię w modlitwie.Powodzenia.
19. Dodane przez do 18 nie kłam, w dniu - 11-11-2016 21:52 6 4
Nie kłam. Ja jestem człowiek sam i zyję sam dla siebie w sumie to wegetuje bo nie mam nic ani nikogo a oni mają siłę bo rodzina to grupa a grupa to sila
20. Dodane przez też do 18, w dniu - 12-11-2016 16:20 6 4
A jak ktoś nie ma dla kogo i czego żyć to ma wziąć sznur i isc na drzewo ? Bo z tego co piszesz to tak wynika ty koment. Przybyszewo 18
21. Dodane przez do 20, w dniu - 12-11-2016 21:21 6 4
sluszna uwaga
22. Dodane przez femme, w dniu - 12-11-2016 22:55 6 4
Niech cały wszechswiat pomoże mi i innym, ktorzy tego potrzebują
reklama
23. Dodane przez ktoś, w dniu - 13-11-2016 00:07 6 4
zdrowia i powodzenia!!
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL
Garaz-wynajemLeszno 350
Osiedle leszczynko -... Leszno 524000
Sprzedam garaż/magaz... Leszno 58000
Mieszkanie dla trene... Inne 1500
Sprzedaż - kompleks ... Leszno 253233
reklama
reklama
Dostęp do tej części serwisu tylko dla osób pełnoletnich
Czy masz 18 lat lub więcej?
Tak, oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią
Akceptuj i przejdź dalej
Zrezygnuj