Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
reklama
28
Czerwca 2026
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Amos, Ireneusz,
Józef, Leon, Paweł
Do końca roku 186 dni.
Start arrow Leszno arrow Koniec z Piknikiem Szybowcowym

Nowa nazwa imprezy

Koniec z Piknikiem Szybowcowym

10.11.2016. Radio Elka, Jarek Adamek

Pikniku Szybowcowego w przyszłym roku nie będzie – ogłosili organizatorzy imprezy. Na szczęście poinformowali, że nie oznacza to końca pokazów, ale tylko zmianę ich nazwy – od przyszłego roku będzie ona znana jako SoundAir Festival Leszno.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Już tegoroczna, dziesiąta edycja Pikniku Szybowcowego miała inną oficjalną nazwę: Leszno Air Picnic. Teraz organizatorzy na facebookowym profilu poinformowali, że zrywają z przymiotnikiem „szybowcowy”. -Co
nie oznacza, że nie będzie na nim szybowców
- zaznacza Mateusz Weber z Informacji Turystycznej Miasta Leszna - po prostu w ostatnich latach nasz piknik mocno wyewoluował w stronę pokazów lotniczych z prawdziwego zdarzenia, prezentujących różnego rodzaju maszyny, w tym też odrzutowce.

Przez chwilę zastanawiano się nad rozpoznawalną na całym świecie nazwą Air Show, ale ta „zarezerwowana” jest dla pokazów w Radomiu, dlatego organizatorzy zdecydowali się na nazwanie dotychczasowego pikniku SoundAir Festival Leszno, czyli festiwalem dźwięku i powietrza. -Podkreślamy w ten sposób naszą specyfikę, łączącą pokazy lotnicze z atrakcjami muzycznymi - mówi Weber. Już wiadomo, że SoundAir Festival Leszno odbędzie się w dniach 9-11 czerwca przyszłego roku, będzie więc imprezą trzydniową. Na przygotowania pozostało dokładnie siedem miesięcy.
 
Komentarze (62)
1. Dodane przez Toja, w dniu - 10-11-2016 11:06 6 4
No i sodówka uderzyła do głowy. Jesteśmy w Polsce i nasz język powinien obowiązywać.
2. Dodane przez papi, w dniu - 10-11-2016 11:10 6 4
Myslałąm że jesteśmy w polsce a nie w usa.
3. Dodane przez Ikarus, w dniu - 10-11-2016 11:10 6 4
Nowa nazwa mało fortunna
4. Dodane przez 3eski, w dniu - 10-11-2016 11:11 6 4
Nie można nazwać po polsku. Musi być zapożyczenie angielskie? Wszak "Polacy nie gęsi..."
5. Dodane przez solo, w dniu - 10-11-2016 11:19 6 4
Polacy nie gęsi i swój język mają?
6. Dodane przez ..., w dniu - 10-11-2016 11:21 6 4
Chyba władze Leszna wstydzą się języka polskiego...
7. Dodane przez widz, w dniu - 10-11-2016 11:23 6 4
dlaczego zmieniacie termin. zawsze impreza była w pierwszy weekend wakacji. na początku czerwca są jeszcze komunie. znowu urzędasy myślą tylko o sobie
8. Dodane przez bana, w dniu - 10-11-2016 11:34 6 4
a może lepiej "Leszczyński piknik lotniczy"??? Jesteśmy w Polsce to i polskie nazwy proszę stosować
reklama
9. Dodane przez marek, w dniu - 10-11-2016 11:36 6 4
co to za nazwa? halo jesteśmy w Polsce czy gdzie niby ??
10. Dodane przez xxxx, w dniu - 10-11-2016 11:36 6 4
nawet wymówić tego nie idzie....!
11. Dodane przez M, w dniu - 10-11-2016 11:37 6 4
Koniecznie nazwa Polska !
12. Dodane przez REF, w dniu - 10-11-2016 11:39 6 4
WSTYD DLA DECYDENTOW TEJ NAZWY,ZYJEMY W POLSCE I NALEZY UZYWAC JEZYKA POLSKIEGO.WLADZE LESZNA TEZ POWINNY ZWRACZC NA TO UWAGE,LESZNO TO NIE LISA WARTEGAU9fonetycznie)
13. Dodane przez Ja, w dniu - 10-11-2016 11:43 6 4
Może PIKNIK AERO LESZNO . Czyż nie ładniej?
14. Dodane przez do kom 7, w dniu - 10-11-2016 11:45 6 4
Bardzo wątpię żeby te "urzędasy" myślały tylko o sobie, bo to jest w interesie wszystkich, żeby ludzi przyszło jak najwięcej. 
A termin jest taki, bo pod koniec czerwca jest już natłok tego typu imprez. 
Swoją drogą to jestem ciekaw jak to będzie w przyszłym roku wyglądało, bo przecież 9 czerwca to piątek, czyli dzień roboczy.
15. Dodane przez mag, w dniu - 10-11-2016 12:03 6 4
zmiana nazwy po co..... Zmieniać coś co się przyjęło i znani jesteśmy z tego. Ciekawe kto taką mądrość wymyślił. Kto ma w tym interes. "Piknik" komuś był zbyt polski, prosty?
16. Dodane przez JA, w dniu - 10-11-2016 12:07 6 4
Myślałam, że ta władz bardziej będzie dbać o polszczyznę
17. Dodane przez ja, w dniu - 10-11-2016 12:13 6 4
tak "wyewoluował" !
18. Dodane przez Piotr, w dniu - 10-11-2016 12:13 6 4
No to już lekka przesada. Zgadzam się z przedmówcami- jak można na siłę zmieniać już zakorzenioną w świadomości nazwę i to jeszcze używać angielskiego (bo to nie jest zapożyczenie z języka)??!! Szajba odwala jak nic.
19. Dodane przez Alfonso, w dniu - 10-11-2016 12:34 6 4
Bo tak bardziej po Amerykańsku!!! Duraki jedne!!!
20. Dodane przez Łejery, w dniu - 10-11-2016 12:35 6 4
A Może jutro trzeba będzie zmienić nazwę Memoriału Smoczyka?
21. Dodane przez Krzysztof W., w dniu - 10-11-2016 12:40 6 4
Znowu jakiś (...) musiał się w ten sposób dowartościować. To tak, jak te imiona w rodzinach patologicznych: Dżesika, Brajan, Vanessa...
22. Dodane przez mieszkaniec Leszna, w dniu - 10-11-2016 12:48 6 4
Leszczyński piknik lotniczy - bardzo fajna nazwa a nie jakies zagraniczne "sunt-ar"
23. Dodane przez leszczynianin, w dniu - 10-11-2016 13:03 6 4
No to mamy same fetiwale: barok, sound air może jeszcze Leszno Day Festival bo Dni Leszna to takie pospolite. Ludzie puknijcie się w mózg!!
24. Dodane przez KaPe, w dniu - 10-11-2016 13:07 6 4
Jak dla mnie bez różnicy... Impreza mega fajna, przyciągająca tłumy ludzi. A jak się będzie nazywać to już wsio rybka :D Ważne, że będzie!
25. Dodane przez Czarny, w dniu - 10-11-2016 13:16 6 4
Air Camp 2017 in Leszno
26. Dodane przez Polak, w dniu - 10-11-2016 13:27 6 4
Zgadzam się w 100% z każdym co uważa, że mamy swój język i powinniśmy go szanować.
27. Dodane przez obywatel, w dniu - 10-11-2016 13:47 6 4
Proszę o polską nazwę!!!jak ludzie którzy nie uczyli się tego języka mają wymówić nazwę??
28. Dodane przez Bolo, w dniu - 10-11-2016 14:22 6 4
Widać po sondzie ze ludziom się nazwa nie podoba. jesteśmy w Polsce a nie w angli
29. Dodane przez aga, w dniu - 10-11-2016 15:34 6 4
Komu tam odwala ??? Najlepiej baranki po Chinsku dajcie nazwe, ZAL MI WAS :-(
30. Dodane przez do 21., w dniu - 10-11-2016 15:54 6 4
Oliwia, Klaudia, Dżesika, Roksana... ;-)
31. Dodane przez Genek, w dniu - 10-11-2016 15:54 6 4
Festiwal powietrza bedzie jak sobie puscicie BAKA.Komu przeszkadza polskie nazewnictwo?Moze szanowni radni cos podpowiedzieli? 
Mieszkam w Lesznie a nie w miescie Lissa lub Leschno
32. Dodane przez patriota jezykowy, w dniu - 10-11-2016 16:14 6 4
Zyjemy i mieszkamy w Polsce dlatego nazwa musi być polska a nie jakieś anglojęzyczne łamańce. Wstydzicie się języka polskiego kosmopolici?
33. Dodane przez ANTYWEBER, w dniu - 10-11-2016 16:27 6 4
A nie można po prostu nazwać tej imprezy -PIKNIK LOTNICZY ?!
34. Dodane przez grzes, w dniu - 10-11-2016 16:39 6 4
A ja lubliu jak wy tak piszu
35. Dodane przez Ali baba, w dniu - 10-11-2016 17:07 6 4
Polska to piękny kraj my używać własnego języka i my mowić po polski!! Ali baba. Moze teraz zamiast memoriału speedway show od... itd?? Zreszta czy ktos to sobie bierze do serca z włodarzy co ludzie tu piszą. Prosto by było :leszczynski piknik lotniczy i po klopocie
36. Dodane przez He, w dniu - 10-11-2016 17:15 6 4
Mieszkam w Anglii i angole się z nas śmieją jak używamy angielskich słów w Polsce!!! No ale nowa nazwa jest taka trendy :)
37. Dodane przez sebaPL, w dniu - 10-11-2016 17:28 6 4
I sie dziwicie ? To jest ekipa pana z ratusza . Tu jest ciagle POLSKA !!! celebryci tego miasta.
38. Dodane przez JAN, w dniu - 10-11-2016 17:45 6 4
Jadąc do Wielkiej Brytanii mówię po angielsku w Polsce Anglik niech mówi po polsku a jak nie umie to niech sobie zatrudni tłumacza
39. Dodane przez Pilotka, w dniu - 10-11-2016 17:50 6 4
Piknik kojarzy się z nasiadówką na trawce w małym gronie. To już nie jest taka impreza jaką była na początku. To przygotowane z rozmachem przedsięwzięcie, na które ściągają ludzie z Europy.  
Uczcie się języków :D 
Dla mnie nazwa jest OK. Dźwiękiem silników i piękną muzyką tworzony festiwal :D
40. Dodane przez Majk, w dniu - 10-11-2016 18:23 6 4
Jestem za polską nazwą imprezy.Angielskie nazewnictwo w Polsce to już kretynizm.JESTEŚMY POLAKAMI !!!
reklama
41. Dodane przez DANIEL, w dniu - 10-11-2016 18:55 6 4
Tak a 11 listopada miejmy może "Independence Day"
42. Dodane przez heh, w dniu - 10-11-2016 19:00 6 4
Unia Leszno to będzie Speedway team club
43. Dodane przez Anna, w dniu - 10-11-2016 19:33 6 4
Nie rozumiem tego. Przecież to nasza lokalna impreza, powód do dumy- dlaczego więc organizatorzy zmienili nazwę nie potrafię zrozumieć. Piknik szybowcowy brzmi swojsko i ta nazwa zakodowała się już u leszczynian. Jeżeli organizatorzy bardzo chcieli rozsławić i rozreklamować imprezę mogli jej po prostu nadać angielski podtytuł. Przykro, że takie ciekawe i interesujące lokalne, nasze imprezy chce się "uświatawiać"
44. Dodane przez PL., w dniu - 10-11-2016 19:58 6 4
W Polsce mówimy i piszemy po polsku!
45. Dodane przez Tetryk I, w dniu - 10-11-2016 22:30 6 4
Widzę, że moi przedmówcy mają na szczęście więcej rozsądku, niż organizatorzy pikniku. Rzeczywiście, co to za nazwa "SoundAir Festival Leszno"? Naprawdę nie ma polskiej nazwy dla tej imprezy?
46. Dodane przez eska, w dniu - 10-11-2016 23:14 6 4
A komu przeszkadzała polska nazwa??
47. Dodane przez DANIEL, w dniu - 10-11-2016 23:55 6 4
Sound to jest jak komentuje Pan Tadeusz Sznuk. 
Air jak widać samoloty to chyba jasne. 
Piknik to powód do wstydu? czy Festiwal lepiej płaci?
48. Dodane przez witold, w dniu - 11-11-2016 00:13 6 4
Co rok to tydzien wcześniej jest piknik. Myslałem że to już dradycja że piknik jest w ostatni weekend czerwca. Ale widze że to Święto Leszna jest ruchome jak Wielkanoc
49. Dodane przez Polaczek, w dniu - 11-11-2016 02:52 6 4
Proponuję protest rodowitych POLAKÓW. Jeżeli będzie to impreza anglojęzyczna, to każdy, kto czuje się POLAKIEM nie przychodzi na coś co jest i będzie promowane i organizowane w Lesznie, w obcym języku.
50. Dodane przez Asia, w dniu - 11-11-2016 09:48 6 4
Co za okropna nazwa! Najpierw latają z plakatami w innych miastach promującymi PIKNIK SZYBOWCOWY (nazwa ta przyjęła się; każdy kto się wybiera na tę imprezę zna program i wie że szybowce to niejedyna atrakcja). Szybowce są jak najbardziej związane i kojarzące się z Lesznem! Nieźle odwala co niektórym w tym UM Leszna. Apeluję o pozostanie przy nazwie PIKNIK SZYBOWCOWY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A Radio Elka proszę o przeprowadzenie sondażu na portalu!
51. Dodane przez PL, w dniu - 11-11-2016 09:53 6 4
Podobają mi się Włosi. Mają w nosie język angielski. Nawet w obcych krajach każą mówić sobie po włosku.
52. Dodane przez PL, w dniu - 11-11-2016 10:00 6 4
Nazwijcie "Podniebne akrobacje lotnicze" w Lesznie. Polska nazwa a mówi dużo.
53. Dodane przez Mkoto, w dniu - 11-11-2016 10:35 6 4
I jak dziadka bede chciał zabrać ze sobą to mam mu powiedzieć, że jedziemy na soundair festival ? Raczej mnie wyśmieje i powie, że takie głupoty do nie dla niego. A na piknik szybowcowy chętnie zawsze jeździł.
54. Dodane przez Katarzyna, w dniu - 11-11-2016 12:57 6 4
Tydzień później jest Boże Ciało i stąd na pewno zmiana terminu.
55. Dodane przez Agnieszka, w dniu - 11-11-2016 14:07 6 4
Rezygnacja z nazwy Piknik Szybowcowy wywołała dyskusję. Zmiany często bywają kontrowersyjne i rozumiemy Wasze poruszenie. Piknik Szybowcowy ma długą i bardzo ważną dla nas wszystkich historię. Impreza stopniowo rosła i jesteśmy dumni, że swoją rangą zaczęła dorównywać i być porównywana do najważniejszych wydarzeń lotniczych Europy. Mamy mnóstwo pomysłów na jej rozwój, bo zależy nam na promocji Leszna nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Zdecydowaliśmy się na zmianę nazwy na anglojęzyczną, bo wielokrotnie dostawaliśmy sygnały, że jest taka potrzeba. Chcemy ściągnąć jeszcze więcej spektakularnych gości za świata lotniczego i muzycznego. To właśnie dlatego imprezę nazwaliśmy festiwalem. Będzie więcej koncertów, a do tego aż dwa dni pokazów nocnych! Pamiętajcie, że jako organizatorzy oddajemy tej imprezie całe swoje serca i z pełnym zaangażowaniem dążymy by była jeszcze lepsza. Wierzymy, że zrozumiecie i nadal będziecie tak ważnym dla nas wsparciem.
56. Dodane przez do Agnieszka, w dniu - 11-11-2016 15:29 6 4
Ile gości, widzów przyjechało na piknik z USA, UK, AUS itp.? Dlaczego nie po rosyjsku czy niemiecku. Przecież są bliżej nas. Nowa nazw z niczym nie będzie się kojarzyć nawet w Lesznie a co dopiero gdzieś dalej. G..... decyzja ale jak się pracuje na Państwowym to standard.
57. Dodane przez sdfghjk, w dniu - 11-11-2016 17:01 6 4
A co na to obowiązująca Ustawa o języku poskim???(...)
58. Dodane przez KRYSIA, w dniu - 11-11-2016 17:05 6 4
JUŻ W GŁOWACH SIĘ WAM LUB KOMUŚ PRZEWRACA JESTEŚMY W POLSCE NIE W AMERYCE DBAJMY O PISOWNIE OJCZYSTĄ.TO PIKNIK DLA WSZYSTKICH: MŁODYCH I STARYCH CHCEMY NAZWY PO POLSKU.KAŻDY MUSI ZROZUMIEĆ O CO CHODZI.
59. Dodane przez GLK, w dniu - 11-11-2016 20:33 6 4
OBY BYŁ LEPSZY DOJAZD! TE BUSIKI TO TO BYŁA MASAKRA!!!!!!!
60. Dodane przez Bolek, w dniu - 12-11-2016 18:49 6 4
a co oznacza wyraz Air? chodzi ze w Lesznie jest piknik po pżetłómaczeniu?
reklama
61. Dodane przez rrr, w dniu - 12-11-2016 20:11 6 4
Typowi Polacy hahah 
Nazwa dobra, na pewno lepsza niż piknik. 
Piknik robicie na stadionie :)
62. Dodane przez ??, w dniu - 13-11-2016 19:26 6 4
Pytanie: czy jakiś urzędnik dostanie nagrodę za wymyślenie tej "światowe" nazwy?
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL
Garaz-wynajemLeszno 350
Osiedle leszczynko -... Leszno 524000
Sprzedam garaż/magaz... Leszno 58000
Mieszkanie dla trene... Inne 1500
Sprzedaż - kompleks ... Leszno 253233
reklama
reklama
Dostęp do tej części serwisu tylko dla osób pełnoletnich
Czy masz 18 lat lub więcej?
Tak, oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią
Akceptuj i przejdź dalej
Zrezygnuj