Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
  • forma pisemna
    Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ
 
Wiadomości
Sport
Nie przegap
Nowe Galerie Foto
Ładowanie galerii zdjęć...
więcej...
reklama
28
Czerwca 2026
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Amos, Ireneusz,
Józef, Leon, Paweł
Do końca roku 186 dni.
Start arrow Leszno arrow Rokosowo za 4,5 miliona

Województwo spłaci Czartoryskich

Rokosowo za 4,5 miliona

21.11.2016. Radio Elka, Jarek Adamek

Pałac w Rokosowie pozostanie placówką samorządu Województwa Wielkopolskiego. Sejmik przeznacza jeszcze w tym roku 4,5 miliona złotych na jego wykup od rodziny Czartoryskich, którzy odzyskali obiekt.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Pałac w Rokosowie do II wojny światowej należał do rodziny Czartoryskich. Następnie znacjonalizowany pełnił różne funkcje, ostatnio
należąc do samorządu województwa. Teraz rodzinie udało się odzyskać obiekt wraz z otaczającym go parkiem. W pałacu mieści się obecnie Ośrodek Integracji Europejskiej - instytucja samorządu Województwa Wielkopolskiego. Jak poinformował radny Sejmiku Wiesław Szczepański samorządowi udało się dojść do porozumienia z rodziną Czartoryskich. -Pałac zostanie wykupiony - powiedział - jeszcze w tegorocznym budżecie przeznaczamy na ten cel 4,5 miliona złotych. Do transakcji powinno dość pod koniec tego roku.
 
Komentarze (20)
1. Dodane przez hm, w dniu - 21-11-2016 09:32 6 4
Rozumiem, iż rodzinę Cz. obciążono za remonty i odbudowy przeprowadzone w czasie ostatnich 50 lat...
2. Dodane przez REX, w dniu - 21-11-2016 09:43 6 4
ZOSTAWIL BYM PALAC BLEKITNIKRWISTYM,ZINWENTARYZOWAL JEGO STAN ZE STANEM POWOJENNYM,NALICZYL KOSZTY UTRZYMANIA I REMONTOW I NIEC JASNIE PANSTWO SOBIE W NIM POMIESZKUJA BO NIDLUGO ZACZNA SIE ZGLASZAC WLASCICIELE GRUNTOW POPEGEROWSKICH I OKAZE SIE ZE POLSKA NALEZY DO PARU RODOW NOBILITOWANYCH TYTULAMI SZLACHECKIMI ZE SREDNIOWIECZA,CO PRAWDA W WYPADKU TRANSFUZJI KRWI NIE WIEM CZY SZPITAL DYSPONUJE BLEKITNA ODMIANA.
3. Dodane przez Storczyk, w dniu - 21-11-2016 10:01 6 4
Do kom1. Pałac w Rokosowie to jeden z najbardziej pięknych i zadbanych obiektów. Są tam organizowane różne imprezy plenerowe takie jak pokazy koni i zawody pojazdów konnych.
4. Dodane przez do kom. 1, w dniu - 21-11-2016 10:04 6 4
A ja mam nadzieję, że Czartoryscy otrzymają sprawiedliwą rekompensatę za to, że przez 70 lat złodzieje (czyli państwo) użytkowali bezprawnie ich nieruchomość. Twój komentarz świadczy o mentalności homo sovieticus odmiany pislamistycznej. Postępowanie z właścicielami zagrabionych nieruchomości wg twoich wyobrażeń odpowiadałoby potraktowaniu właściciela skradzionego samochodu, którego po odzyskaniu go przez policje złodzieje obciążyli kosztami paliwa, które w międzyczasie wyjeździli.
reklama
5. Dodane przez zaciekawiony, w dniu - 21-11-2016 10:28 6 4
do kom 4...bezprawnie może nie tak do końca. Z tego co się orientuje, to wielu właścicieli otrzymało spłaty, lecz na to dowodów nie przedłożą zarówno jedna strona jak i druga strona. Państwo rekompensaty przekazało dokumenty poginęły i teraz cwaniactwo się budzi. mamy cwanych prawników co na tym też skorzystają.Afera goni aferę. A co do pałacu w Rokosowie, to nie tak za darmo państwo korzystało. Sporo kasy poszło w remonty inaczej w takim stanie pałacyk by był. warto o tym pamiętać! Sanatorium w Osiecznej i przyległe obiekty też miały właścicieli, dlaczego właściciele nie walczą o zwrot? Może tam będzie odpowiedź jak faktycznie wyglądało przejmowanie obiektów przez państwo?
6. Dodane przez do 4, w dniu - 21-11-2016 10:36 6 4
a ja rozumiem, że zostanie to sfinansowane z emerytur ubeków, milicjantów i członków PZPR, bo obecni podatnicy nic byłym hrabiom nie są winni :)
7. Dodane przez kuba, w dniu - 21-11-2016 10:41 6 4
do 1 na pewno, ale zapewne odjęto z tej kwoty za ponad 50 lat bezprawnego i bezczynszowego korzystania.
8. Dodane przez do 5, w dniu - 21-11-2016 11:00 6 4
Daruj sobie te komentarze, które są przesiąknięte brakiem elementarnej wiedzy. Państwo odebrało własność prywatną w sposób bezprawny i koniec sprawy. Chyba że się będziesz powoływał na "prawo" państwa totalitarnego, tak jak naziści, którzy twierdzili, iż zabijali ludzi zgodnie z prawem i pytali, dlaczego ktoś chce ich ukarać.
9. Dodane przez Henryk, w dniu - 21-11-2016 12:53 6 4
Wynajem pałacyku w Bytomiu 630 m2 na dziś kosztuje 30.000 zł/mc. 30.000 x 12 = 360.000 zł x 50 lat = 18.000.000 słownie osiemnaście milionów złotych. Do tego dochodzą odsetki od 18.000.000 spokojnie przez 50 lat zrobi się drugie tyle. Podsumowując 36.000.000 - 4.500.000 daje ponad 30 baniek. Nie wierzę, że państwo wydało tyle na remonty i utrzymanie. Kwota 4,5 miliona jest konkretna ale szału nie robi.
10. Dodane przez Krzysztof W., w dniu - 21-11-2016 13:07 6 4
Popieram kom. nr 4.
11. Dodane przez do 1, w dniu - 21-11-2016 13:12 6 4
Rozumiem, że w podobny sposób podchodzisz do majątku zwracanego Watykanowi.
12. Dodane przez do 11, w dniu - 21-11-2016 14:13 6 4
Oczywiście, że tak podchodzę... kwestia wwalonych przez państwo, czyli nas wszystkich pieniędzy w remonty i odbudowę z powojennych zniszczeń dotyczy każdego obywatela. Za to płacił Pan, Pani i ten Pan też. Często dotyczyło to pozostawionych na łaskę losu nieruchomości.
13. Dodane przez Archanioł, w dniu - 21-11-2016 17:16 6 4
Niech Państwo zwraca każdą deskę z łódeczki, którą płynie przez środek oceanu. Właściciele desek, a nawet działek na których rosły kiedyś drzewa z których robiono deski pojawiają się hurtowo, wyciągając rączki. Każdy z nich powie: "jakie to Państwo solidne i bogate, a jaka łódka piękna z naszych desek. Brawo!" Kapitan tej łódki tylko zmruży oczka. Sympatycy właścicieli desek siedzący również na łódce z dumą przytakną: " Tak, to nasze prawe i sprawiedliwe Państwo, jesteśmy dumni z niego bul, bul... bul,bul....". 
 
A potem już tylko wieniec na wodę...
14. Dodane przez Do kom 1, w dniu - 21-11-2016 17:31 6 4
Ale ty dziwny jesteś! 
Jak rodzinę obciążyć remontami ,jak nie mieli wpływu na wybór firmy! 
Niech płaci ten co odbierał te PRL-ovskie fuszerki.
15. Dodane przez 3x, w dniu - 21-11-2016 17:43 6 4
No tak , no tak. 
Czyli właściciel pałacu w Zbarzewie nie będzie musiał płacić gminie za wkład finansowy w postaci remontu. 
Zgodnie z czerwoną logiką. 
 
Pałac w Rokosowie do II wojny światowej należał do rodziny Czartoryskich. później mamy opisany okres komunizmu ale jakie są zasługi faszyzmu dla pałacu ? 
 
Toć to komuniści rosyjscy z faszystami niemieckimi działali w porozumieniu ku uciesze polskiej swołoczy która wykreowała się na europejskie potakiwaczki salonowe.
16. Dodane przez do 15 Cito!, w dniu - 21-11-2016 18:41 6 4
Z mojej Ocowizny we wrzesniu 1939r Niemcy(esesmani) wypedzili moich dziadkow i Ojca do GG.W 1944r NKWD uwi ezilo OJca w Radomiu,bo mial wlasnośc w poznanskim.W 1945r Ojciec mogl sie tylko zblizyc na odległóśc 25 km do swojej wlasności,Do dsisiaj obowiazuje prawo wlasnosci stalinowskiego PKWN(PPR,PPS,PZPR,ZSL,SD,SLD,UD,UW,ZCHN,PSL,SKL,AWS,SKL,TK,RPO iNowoczesnej ,Kukiza ...PiS?
17. Dodane przez do Henryka, w dniu - 21-11-2016 19:29 6 4
Dobrze liczysz tylko drogo ! Najlepiej znajdż Samorzadowi Województwa Klienta -najemcę na 50 lat i za tą cenę ,która podałeś .Wówczas pewnie załatwi ci ważny medal za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego i weżmie ciebie na etat w nieruchomościach .
18. Dodane przez pelagia, w dniu - 21-11-2016 20:31 6 4
Popieram komentarz 1, 2 oraz 8. Zastanawiam się nad stosunkiem do kom 7 oraz 9. Wstrzymuję się z ocena kom 3 oraz 4 , doceniam finezję formalną kom 6 a także merytoryczny poziom komentarza 17. Uważam także iż przemyśleć warto kom 12 oraz 15. W pozostałej części komentarzy jestem w toku ich analizy... Pozdrawiam komentujących
19. Dodane przez xxxx, w dniu - 21-11-2016 20:49 6 4
Hrabiowie to mają pełne prawo do tych własności,a czy my właściciele małych tylko własności,która stanowi mały domek i parę metrów podwórza z jednym drzewem możemy je wyciąć? Nie bo musimy błagać gminę o zgodę,a ta nie zgodzi się.A nie daj Boże byście wycięli to drzewo bez zgody,a sąsiad życzliwy doniesie to koniec z twoją własnością,bo masz taką potężną karę
reklama
20. Dodane przez marian, w dniu - 31-03-2018 11:34 6 4
Czartoryscy pochowani sa na starym cmentarzu krobskim
 
Napisz komentarzzasady
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Zabezpieczono reCAPTCHA i ma zastosowanie Polityka prywatności oraz Warunki korzystania z usług Google.
 
Imię:
Komentarz: 
reklama

Dodaj zdjęcia do artykułu zasady
  • Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
  • Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
  • Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
  • Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
 
 

    WIADOMOŚCI
  • najnowsze
  • komentowane
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 1 rok temu
  • 5 lat temu
  • 10 lat temu
  • 15 lat temu
  • << Previous
  • Next >>
  • <Playback
  • Stop
  • Play >
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL
Garaz-wynajemLeszno 350
Osiedle leszczynko -... Leszno 524000
Sprzedam garaż/magaz... Leszno 58000
Mieszkanie dla trene... Inne 1500
Sprzedaż - kompleks ... Leszno 253233
reklama
reklama
Dostęp do tej części serwisu tylko dla osób pełnoletnich
Czy masz 18 lat lub więcej?
Tak, oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią
Akceptuj i przejdź dalej
Zrezygnuj