Boisko na nowy rok szkolnyBoisko na nowy rok szkolny |
| 02.08.2011. Radio Elka, Aldona Brycka-Jaskierska | ||||||||||||||
Dyżurny reporter: Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace związane z budową wielofunkcyjnego boiska zakończa się za dwa tygodnie. Inauguracja nowego roku szkolnego ma być również początkiem oficjalnej działaności obiektu. Do dyspozycji uczniów Szkoły Podstawowej 667 70 70 60 i Gimnazjum w Żytowicku będą boiska do piłki nożnej i koszykówki wraz z pełnym wyposażeniem ponadto bieżnia, skocznia w dal, obiekt zostanie ogrodzony, przygotowany będzie teren zielony i ławeczki dla publiczności. - Planujemy że uroczyste otwarcie odbędzie się 1 września - mówi Eugeniusz Nowak, wiceburmistrz Ponieca - Do tej pory w Żytowiecku było tylko boisko do piłki nożnej, Teraz będzie to boisko z prawdziwego zdarzenia, przy tym dostępnbe także dla społeczności lokalnej i będzie można na nim rozgrywać profesjonalne zawody Obiekt będzie dumą, nie tylko dla mieszkańców Żytowiecka, ale także całej gminy. - Wydaje mi się, że w okolicy nie ma takiego boiska, przynajmniej na razie - zaznacza wiceburmsitrz. Budowa boiska wielofunkcyjnego ma kosztować 817 tysięcy złotych. 500 tysięcy z tej kwoty to dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pozostałą kwotę zapłaci gmina z własnego budżetu. (abj/ foto UM Poniec)
reklama
| ||||||||||||||
Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie
Dnia 12 sierpnia 2026 roku w wieku 67 lat
odszedł od nas Syn, Brat, Ojciec, Wujek
Dnia 12 sierpnia 2026 roku w wieku 67 lat
odszedł od nas Syn, Brat, Ojciec, Wujek

ŚP
Andrzej Radzimski
o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku Rodzina
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się
w Kościele Parafialnym w Krobi dnia 18 sierpnia 2026
o godzinie 13.00, po czym nastąpi wyprowadzenie
na Cmentarz Parafialny w Krobi
w Kościele Parafialnym w Krobi dnia 18 sierpnia 2026
o godzinie 13.00, po czym nastąpi wyprowadzenie
na Cmentarz Parafialny w Krobi
W celu zamieszczenia nekrologu na stronach portalu prosimy o kontakt z redakcją Radia Elka pod numerem telefonu 65 529 56 78 lub o kontakt osobisty w siedzibie Radia Elka przy ul. Sienkiewicza 30a w Lesznie.
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL![]()
|
reklama
reklama














Uczniowie szkół w Żytowiecku wraz z nowym rokiem szkolnym będą mogli cieszyć się nowym boiskiem. Wielofunkcyjny obiekt jest w trakcie budowy. Ma kosztować ponad osiemset tysięcy złotych.
667 70 70 60









