Niech trwa Boże NarodzenieBoże Narodzenie cały rok |
| 24.12.2011. Radio Elka, Aldona Brycka-Jaskierska | ||||||||||||||||||||
Dyżurny reporter: 667 70 70 60Już od kilku lat młodzież gostyńskiego liceum w przeddzień Bożego Narodzenia w kościele św. Ducha występuje dla mieszkańców. W tym roku zaprezentowali spektakl, przygotowany wspólnie z nauczycielami. Wykorzystano w nim elementy wcześniej nagranych filmów, nawiązujących do ludzkiej wrażliwości na krzywdę, biedę i gotowość niesienia pomocy potrzbującym. - Chcemy, żeby każde przedstawienie niosło jakieś przesłanie, a nie było typowym przedstawieniem jasełkowym. Tytuł "Niech trwa Boże Narodzenie" oznacza, że Boże Narodzenie ma trwać w nas przez cały rok, nie tylko jednego dnia, mamy nieś dobro światu i dzielić się nim z innymi - mówi Ewelina Mendyka, nauczycielka j. polskiego, autorka scenariusza i współreżyser przedstawienia. Filmową część spektaklu młodzież przygotowała wraz z katechetą, księdzem Sławomirem Kostrzewą. Na zakończenie przedstawienia, młodzież podzieliła się opłatkiem z publicznością. (abj/tekst i foto)
reklama
reklama
| ||||||||||||||||||||
Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie
Dnia 12 sierpnia 2026 roku w wieku 67 lat
odszedł od nas Syn, Brat, Ojciec, Wujek
Dnia 12 sierpnia 2026 roku w wieku 67 lat
odszedł od nas Syn, Brat, Ojciec, Wujek

ŚP
Andrzej Radzimski
o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku Rodzina
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się
w Kościele Parafialnym w Krobi dnia 18 sierpnia 2026
o godzinie 13.00, po czym nastąpi wyprowadzenie
na Cmentarz Parafialny w Krobi
w Kościele Parafialnym w Krobi dnia 18 sierpnia 2026
o godzinie 13.00, po czym nastąpi wyprowadzenie
na Cmentarz Parafialny w Krobi
W celu zamieszczenia nekrologu na stronach portalu prosimy o kontakt z redakcją Radia Elka pod numerem telefonu 65 529 56 78 lub o kontakt osobisty w siedzibie Radia Elka przy ul. Sienkiewicza 30a w Lesznie.
reklama
Najnowsze ogłoszenia DOM.ELKA.PL![]()
|
reklama
reklama














"Niech trwa Boże Narodzenie" przedstawienie pod takim tytułem zaprezentowała młodzież gostyńskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Występ odbył się w kościele p.w. św. Ducha w Gostyniu.
667 70 70 60









