Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.
Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
wykrywanie botów i nadużyć w usługach
pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)
Podstawy prawne przetwarzania danych
marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych
Odbiorcy danych Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.
Prawa osoby, której dane dotyczą Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
prawo żądania sprostowania danych,
prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
forma pisemna Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno
Informacje dodatkowe Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
StartGostyń Nastolatki przyszły z pomocą. Wszyscy tylko patrzyli
Uczennice być może uratowały życie człowieka
Nastolatki przyszły z pomocą. Wszyscy tylko patrzyli
20.05.2026. Radio Elka, Aldona Brycka-Jaskierska
Mężczyzna leżał na ławce przy fontannach na gostyńskim rynku, trząsł się i miał silny ból w klatce piersiowej. Choć wokół były tłumy uczestników Dni Gostynia, niewiele osób zwracało na niego uwagę. Zareagowały uczennice Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu. Pomoc wezwała Adrianna i razem z koleżankami być może uratowała mężczyźnie życie.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Był sobotni wieczór podczas Dni Gostynia. Na ławce przy fontannach na rynku leżał mężczyzna. Wielu przechodniów mijało go obojętnie, przypuszczając zapewne, że jest pijany. Zainteresowały się nim jednak uczennice Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu, które przyszły na rynek spędzić wieczór. - Zaczął coś do nas mówić. Podeszłam i widziałam, że coś się z nim dzieje - opowiada Adrianna Kuzia, uczennica pierwszej
klasy o profilu policyjnym. - Mówił, że kłuje go w klatce piersiowej, że jest po dwóch zawałach i ma cukrzycę - relacjonuje.
Dziewczyna zadzwoniła pod numer alarmowy 112. Operator przyjął zgłoszenie i polecił czekać na przyjazd służb.- Cały czas rozmawiałyśmy z tym panem, żeby nie stracił przytomności. Bardzo się trząsł, ale mówił, że nie jest mu zimno i niczego nie chce. Starałyśmy się zachować spokój. Nie wiemy, ile czasu tam leżał, bo sam tego nie pamiętał. To był pierwszy raz, kiedy dzwoniłam po karetkę, trochę się stresowałam - wspomina Adrianna.
W tym czasie dwie koleżanki Ady sprowadziły na miejsce strażaków, którzy sprawdzili mężczyźnie tętno. Karetka pogotowia dotarła po około pół godzinie. Mężczyzna został zabrany do szpitala. - To była bardzo stresująca sytuacja, bo wokół było pełno dorosłych ludzi, a my jako jedyne zareagowałyśmy. Wszyscy tylko się patrzyli - mówi Adrianna. - Nie wiem, co teraz dzieje się z tym panem - dodaje.
Z postawy uczennic dumny jest ich wychowawca, Waldemar Weremko. - Dziewczyny wspólnie zadziałały - jedna udzielała pomocy mężczyźnie, druga pobiegła po strażaków, strażników i policjantów, którzy mają przeszkolenie z pierwszej pomocy - podkreśla nauczyciel. Jak dodaje, zachowanie nastolatek zasługuje na szczególne uznanie. - Najważniejsze, że Ada wiedziała, jak się zachować w tej sytuacji. Nie była obojętna. To była impreza masowa, ludzi było bardzo dużo, a mimo to większość przechodziła obok. Ona zainteresowała się tym człowiekiem i być może uratowała mu życie. Wykazała się ogromną empatią i zachowała się właściwie do sytuacji - podsumowuje Waldemar Weremko.
1. Dodane przez ?, w dniu - 20-05-2026 19:09 717 (...)
2. Dodane przez Dominik, w dniu - 20-05-2026 19:34 147 A gdzie ten świetny monitoring strazy miejskiej w Gostyniu?????Czyzby nikt nie obserwuje???
3. Dodane przez Ant, w dniu - 20-05-2026 19:37 340 Brawo dziewczyny
4. Dodane przez Leszczyniak, w dniu - 20-05-2026 19:43 320 Brawo Dziewczyny!!!
5. Dodane przez Mieszkaniec Leszna, w dniu - 20-05-2026 19:44 240 Brawo Dziewczyny! Miło się czyta takie budujące newsy.
reklama
6. Dodane przez Maciek, w dniu - 20-05-2026 19:44 360 Dziewczyny jesteście super! Życzę Wam szczęścia w życiu!
7. Dodane przez Honko, w dniu - 20-05-2026 19:45 242 Wielkie brawa dla dziewczyn!!! I wielkie gromy dla tych obojętnych, pełnych znieczulicy tłumów. Wstyd i hańba!! A dla młodzieży słowa uznania i szacunku
8. Dodane przez Ja, w dniu - 20-05-2026 19:55 210 Brawo WY !!!
9. Dodane przez Sławek-Polak, w dniu - 20-05-2026 19:59 250 .......są chwile kiedy wraca wiara w młodych ludzi. BRAWO !!!
10. Dodane przez j, w dniu - 20-05-2026 20:08 240 Brawo!!! Nie było obojętne im ludzkie życie. Zdrowia dla pana.
11. Dodane przez Renia, w dniu - 20-05-2026 20:20 290 Karetka po pół godzinie ? Jak by to był zawał to po człowieku, skandal. Jeśli to była impreza masowa to jakie było zabezpieczenie medyczne ?
12. Dodane przez no, w dniu - 20-05-2026 20:23 170 Brawo dziewczyny. Szacun dla was
13. Dodane przez Sławek-Polak, w dniu - 20-05-2026 20:36 130 .......są chwile kiedy wraca wiara w młodych ludzi. BRAWO !!!
14. Dodane przez Bobo, w dniu - 20-05-2026 20:47 110 Brawo dla młodych dziewczyn. Młodzi choć mają swój świat, robią wiele rzeczy , które starszym nie pasują to potrafią się w takich sytuacjach właściwie zachować . Najważniejsze , że zareagowały. Ale jak się dobrze zastanowić to nie ujmując niczego dziewczynom, piszemy o tym jak o jakimś ważnym wydarzeniu. Przecież to powinna być naturalna reakcja człowieka przede wszystkim dorosłego . Ludzie dokąd my zaszliśmy? Karetka po 30 minutach ! No w przypadku ostrego zawału mogłaby już nie być potrzebna.
15. Dodane przez Maryja-n, w dniu - 20-05-2026 20:49 100 Bravo dla dziewczyn): Znieczulica jest,była i będzie !Nie pozdrowienia dla rozdziwów podobnej sytuacji na plantach w Lesznie miesiąc temu na Oś Armii Krajowej
16. Dodane przez Polo Prawica, w dniu - 20-05-2026 21:57 121 Gostyń, rynek a karetka po 0,5 h przyjechała? Dla dziewczyn wyrazy szacunku. Minister do wymiany razem z monitoringiem Gastynia jeśli takowy jest!
Podgląd na żywo na rynek w Gostyniu zapewniają publiczne kamery internetowe WebCamera.pl. Ponadto system monitoringu miejskiego stale się rozrasta w centrum miasta, w tym na samym rynku, montowane są nowoczesne kamery o wysokiej rozdzielczości Gostyńska.pl.
Po co monitoring jak nikt w niego nie patrzy, nie interweniuje? Tylko po to aby ipmorterzy, dystrybutorzy, instalatorzy, producenci monitoringu zarobili?
17. Dodane przez Do 15, w dniu - 20-05-2026 22:08 92 To nie znieczulica tylko Polska czyli kraj alkoholem płynący. Był taki dzień i okoliczności gdzie większość osób pomyślała tak a nie inaczej. Ja się nie dziwię ani trochę, ale wielkie brawa dla dziewczyn dały bardzo dobre świadectwo innym.
18. Dodane przez Anthony de Mello, w dniu - 20-05-2026 23:48 60 Bo te dziewczyny są przebudzone. Reszta patrzy i nie widzi .
19. Dodane przez Marek, w dniu - 21-05-2026 06:44 70 Tak znieczulica społeczna to jest tragedia. BRAWO dla dziewczyn !!
20. Dodane przez pytanie, w dniu - 21-05-2026 07:40 81 Jaka firma zabezpieczała medycznie Dni Gostynia?
21. Dodane przez ?, w dniu - 21-05-2026 08:39 50 Ilu lekarzy, pielegiarek/pielęgniarzy, ratowników medycznych, strażaków, żolnierzy, strażników miejskich było na tej masówce? Mamy wspaniałą młodzież, wielu z niej ma odwagę reagować i brawa dla nich! Moja teściowa ma chorą sąsiadkę, która ma częste kryzysy ale ta moja starsza pani boi się wzywać pogotowie bo jest skutecznie zastraszona konsekwencjami bezzasadnych wezwań! Te dziewczyny nie boją się działać! Super!
22. Dodane przez Bobo, w dniu - 21-05-2026 08:49 51 Do 17 a to dlaczego się nie dziwisz ani trochę? Bo ktoś się trzęsie, bo to pijany ? Ale pomocy może potrzebować. Wystarczy zapytać , sprawdzić . Może nie wiesz ale nawet zapach alkoholu nie zawsze świadczy o tym , że pacjent jest pijany. Niestety to SIĘ nazywa znieczulica .
23. Dodane przez Do bobo, w dniu - 21-05-2026 20:33 01 Naucz się czytać ze zrozumieniem i wyciągać wnioski z tego co przeczytasz
24. Dodane przez Tomek, w dniu - 22-05-2026 05:46 20 Na tylu ludzi, tylko dwóch ludzi. Bravo dziewczyny
25. Dodane przez Adam, w dniu - 22-05-2026 23:56 00 Do kom24 nie dwie tylko cztery tylko o koleżankach zapomniały. Tylko anioły zawsze są w cieniu.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane.
Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
Zdjęcia dodawane przez użytkownika muszą dotyczyć tematu artykułu, należy wpisać także do nich komentarz aby uzasadnić ich publikację.
Redakcja portalu zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenie do publikacji zdjęć, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego.
Zdjęcia z komentarzem zawierającym wulgaryzmy nie będą publikowane.
Zdjęcia i ich komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.